pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

10:40 2021.03.31
star_border Додати в обрані

АТ «Харківміськгаз» повірив понад 2 тисячі побутових лічильників

Від початку року повірку пройшли більше 2 тисяч побутових лічильників газу, майже 700 з них є непридатними до експлуатації. Непридатні лічильники були відправленні на заводи-виробники для проведення ремонту за кошти АТ «Харківміськгаз» або були замінені на нові.

Повірка лічильників ставить на меті визначення похибок обліку газу, а також випадки протизаконного втручання в їх роботу. Завдяки чому виявлені від початку року вже 76 лічильників, частина з яких нові придбані споживачами, в роботу яких втрутились різними методами. Однак, такі випадки легко фіксуються під час перевірки у лабораторії.

Найпоширенішими способами втручання в роботу лічильників є зрив пломб приладу обліку, встановлення фальшивих пломб, підрив скла лічильного механізму, пошкодження відлікових колес, встановлення вбудованих магнітів, тощо.

Згідно Кодексу ГРМ, у разі виявлення під час перевірки комерційного вузла обліку газу чи його складових або контрольного огляду вузла обліку наявність ознак несанкціонованого втручання в роботу лічильника, представник Оператора ГРМ складає Акт порушення та виконується демонтаж лічильника на експертизу.

Кодексом ГРМ, визначено, що експертизу ЗВТ або пломби проводить комісія, до складу якої має входити не менше трьох представників Оператора ГРМ зі складу інженерно-технічного персоналу та юристів, а також по одному уповноваженому представнику від метрологічної організації та територіального органу Регулятора, яких Оператор ГРМ офіційним листом має запросити для участі на постійній основі у складі комісії.

Експертиза лічильників здійснюється спеціалістами державного підприємства ДП «Укрметртестстандарт» та представниками АТ «Харківміськгаз» в присутності споживача.

Відповідальність за втручання у роботу лічильників газу встановлена Кодексом ГРМ. Якщо під час перевірки або контрольного огляду лічильника представник газорозподільної компанії виявляє пошкодження пломб, самого лічильника, ознаки несанкціонованого втручання в його роботу тощо, він має скласти акт про порушення. Згідно з ним лічильник демонтують та складають протокол про направлення на експертизу. Якщо експертиза підтверджує факт втручання, його розглядає комісія, до участі в якій запрошують також представників державного підприємства «Укрметртестстандарт» та територіального органу НКРЕКП. Комісія встановлює суму збитків та розраховує об’єм газу, який міг бути використаний за період несанкціонованого втручання. Згідно з Кодексом ГРМ, такий розрахунок проводиться за граничними об’ємами споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів споживача. Також порушник має сплатити витрати, пов’язані з демонтажем і транспортуванням лічильника, експертизою та ремонтом чи встановленням нового лічильника замість пошкодженого. У разі несплати збитків справа передається до суду.

Наслідки втручання у роботу лічильника можуть обійтися недобросовісним клієнтам компанії подекуди в десятки разів дорожче за вартість «заощадженого» природного газу. Якщо за результатами повірки порушень або відхилень в роботі приладу не виявлено, то він вважається придатним і його встановлюють на попередньому місці.


Контактна особа

Татьяна Черкасова

АТ "Харківміськгаз", Харків