pixel mautic

Что нового в бизнесе пользователей Deadline?
Каждый понедельник рассказываем про это журналистам Украины!

Чтобы прочитать релиз или бесплатно разместить свой:

15:16 2018.10.09
star_border Добавить в избранное

Глобальні інвестиції в нерухомість досягли рекордних $1,8 трильйона

• Відповідно до щорічного звіту «Winning in Growth Cities» консалтингової компанії Cushman & Wakefield, азіатські інвестори збільшили капіталомісткість на 18%.
• Нью-Йорк зберігає світове лідерство за обсягом ринку нерухомості, але вперше не увійшов до топ 5 за міжнародними інвестиціями.
• Гонконг піднявся в рейтингу і опинився на 5 місці після Лос-Анжделеса, Лондона і Парижа.
• Лондон зміцнив свою репутацію міста, найбільш привабливого для зарубіжних інвестицій, продемонструвавши зростання 22% у порівнянні з минулим роком.

Незважаючи на геополітичну невизначеність і уповільнення економічного циклу, річні інвестиції в глобальний ринок нерухомості зросли на 18%, досягнувши нового рекорду - $1,8 трильйона (2017: $1,5 трильйона), згідно з новим дослідженням міжнародної консалтингової компанії Cushman & Wakefield.

«Winning in Growth Cities» - це щорічний звіт, що аналізує активність на світовому ринку інвестицій в нерухомість і оцінює міста за їх привабливістю для капіталів.

Азія лідирує серед регіонів зі збільшенням рівня інвестицій у комерційну нерухомість на 18% - і як джерело капіталу, і як регіон для інвестицій. Інвестиції в Азію склали 52% від всієї активності в світі, а азіатські інвестори зробили 45% всіх міжнародних угод.

Карло Барел ді Сен Албано, керівник напрямку ринків світового капіталу в Cushman & Wakefield, розповів: «Нестачі в капіталі, направленому на нерухомість у різних регіонах і профілях ризиків, немає. Дійсно, ми бачимо, що багато інвесторів збільшують свої вкладення в нерухомість і розвивають стратегії, що дозволяють забезпечити варіативність пропозиції і толерантність до ризиків. Це ключові чинники, що визначають нарощування обсягів, а з огляду на поточну ситуацію, приріст обсягу світового ринку в наступному році очікується на рівні 2%. В основному, зростання буде забезпечено за рахунок міжнародних придбань, але інвесторам слід уважно стежити за структурними зрушеннями на ринку оренди, що представляє собою одночасно можливість і виклик».

Девід Хатчингс, керівник напрямку інвестиційних стратегій і європейських ринків капіталу в Cushman & Wakefield, автор звіту, прокоментував: «Існують чіткі і, як багато хто б сказав, зростаючі ризики в макроекономічному середовищі, але немає ознак того, що цикл йде до завершення або що насувається спад. Негативний вплив інфляції проявився в меншій мірі, ніж очікувалося, і ми продовжуємо насолоджуватися стабільним економічним зростанням. Проте, цінових сигналів буде досить, щоб тримати центральні банки в напрузі в більшості регіонів, тому повільне, але впевнене зростання процентних ставок і зниження ліквідності, викликане кількісним пом'якшенням, триватимуть.

Те, що може бути новим в майбутньому році, - це потенціал для збільшення пропозиції. Одні гравці змінять стратегію і реалізують прибуток, інші будуть зайняті зростанням витрат на позики та необхідністю залучення капіталу, а решта займуться пошуком партнерів для спільного інвестування та розвитку».

На рівні міст Нью-Йорк залишається найбільшим ринком нерухомості в світі, за ним слідують Лос-Анджелес і Лондон. Париж істотно виріс, що дозволило йому стати на четверте місце перед Гонконгом. Лондон залишається непохитно привабливим для міжнародних інвесторів, а Нью-Йорк в цьому рейтингу опустився з другого на шосте місце через високу ціну, сильний долар і гострий конкурентний місцевий попит.

З 10 найбільших міст із міжнародними інвестиціями в нерухомість шість знаходяться в США, а Європа і Азія представлені двома містами кожна. Незважаючи на політичну невизначеність, пов'язану з виходом Великобританії з Європейського Союзу, Лондон зберіг свою позицію основного європейського ринку, зокрема в зв'язку з низкою гучних угод у секторі офісної нерухомості.

Найсильнішим азіатським ринком є ​​Гонконг, який виріс на 68% у порівнянні з 2017 роком і піднявся на три пункти, ставши першим містом регіону в топ 5 за останні три роки. Інвестиції в азіатські міста переважно представлені внутрішнім капіталом, хоча міжнародні інвестори збільшили свою частку протягом року.

Торонто - перше канадський місто, яке потрапило в топ 25 за останні п'ять років, так як підвищений інтерес з боку інвесторів збільшив обсяг ринку на 50% у порівнянні з попереднім роком. Крім цих великих переміщень, склад топ 25 змінився дуже мало, а його частка на ринку склала 49% від загального обсягу проти 50% в тому ж кварталі минулого року.

На регіональному рівні загальне зростання транзакцій у Північній Америці виявилося слабким, збільшившись всього на 0,6% за рік. Інші регіони останні три роки зростають найвищими темпами. Підсумкові показники в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні зросли на 32% у порівнянні з попереднім роком, а зростання європейських транзакцій склало більше 16%.

Вперше в історії Нью-Йорк опинився за межами п'ятірки кращих міст для міжнародних інвестицій. Частково це обумовлено геополітичною напруженістю, яка призводить до відтоку інвестицій від деяких гравців, що не вплинуло на статус Нью-Йорка як високо конкурентного і високо оціненого ринку. Незважаючи на відсутність північноамериканських міст в першій п'ятірці, шість міст з цього регіону зберегли свою присутність в топ 25, як і в 2017 році.

У дев'ятий раз за останні 10 років Лондон визнано найкращим містом для залучення міжнародних інвестицій у нерухомість. Збільшивши обсяги транзакцій в Лондоні на 47% протягом року до 10,9 млрд доларів, азіатські інвестори стають основним джерелом іноземного капіталу в місті. Переважна більшість угод здійснені в секторі офісної нерухомості, який привернув 94% всіх інвестицій у місто з Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

У рейтингу міст, найбільш привабливих для міжнародного капіталу, 4 з 5 перших рядків зайняла Європа: Париж і Амстердам зберігають третє і четверте місце другий рік поспіль, а Мадрид замикає п'ятірку кращих з 2009 року. Єдиним німецьким містом в десятці кращих є Берлін, хоча в 2017 році їх було три, більше ніж будь-коли. Проте в містах Німеччини як і раніше спостерігається дуже високий рівень попиту, що дозволяє зберегти їх присутність в топ 25 кращих міст для міжнародних інвестицій.

Гонконг піднявся на 14 пунктів до другого місця - контроль за рухом капіталу спонукав інвесторів материкового Китаю сконцентрувати свої вкладення ближче до дому, в результаті чого континентальні інвестиції в місто виросли на 259% в порівнянні з попереднім роком.

У десятці кращих опинилися також 3 азіатські міста (в минулому році - жодного), оскільки Шанхай і Токіо поліпшили умови для іноземного капіталу. З 8 міст Азіатсько-Тихоокеанського регіону, які увійшли в топ 25 в 2017 році, залишилося тільки 5 з причини підвищеного внутрішнього попиту і дефіциту пропозиції, які вплинули на ринок.


Контактное лицо