У Женеві представили нове дослідження Всесвітнього фонду природи WWF та Мережі моніторингу торгівлі об’єктами дикої природи TRAFFIC “Глобальний ринок чорної ікри”.
Что нового в бизнесе пользователей Deadline?
Каждый понедельник рассказываем про это журналистам Украины!
Чтобы прочитать релиз или бесплатно разместить свой:
У Женеві представили нове дослідження Всесвітнього фонду природи WWF та Мережі моніторингу торгівлі об’єктами дикої природи TRAFFIC “Глобальний ринок чорної ікри”.
Дослідження показало, що саме у ключових країнах розповсюдження осетрових й країнах-споживачах ікри система маркування чорної ікри за CITES не є обов’язковою, що значно полегшує нелегальну торгівлю нею на внутрішньому та міжнародному ринках. Згідно дослідження, Україна, Росія та Іран стали лідерами серед країн-походження нелегальної чорної ікри як до країн Євросоюзу, так і до США за 2010-2016 роки. Втім, часто імпорт відбувається без зазначення країни походження ікри - у 81% випадків в країни ЄС, та у 95% випадків в США.
“Вже очевидно, що Україна потребує запровадження обов'язкової національної системи маркування продукції для виробників чорної ікри у відповідності до CITES, яка поки що впроваджується на добровільній основі. Більше того, я переконана, що в українських реаліях система маркування має включати обов'язкову генетичну паспортизацію плідників, процедуру перевірки продукції на ринку, а також централізовану систему відстеження походження продукції”, - зазначає Наталія Гозак, координатор напряму “Дика природа” WWF в Україні та проекту “ЖИТТЯ дунайським осетровим”.
Автори закликають правоохоронні органи ЄС посилити контроль за ввезенням чорної ікри особливо з Росії, України, Казахстану, Ірану та Азербайджану.
Із 27 видів осетрових, внесених до Міжнародного червоному списку МСОП, 16 знаходяться під загрозою зникнення. Однією з основних причин тривожних темпів скорочення чисельності популяцій диких осетрів є несанкціонований промисел, зумовлений високими цінами на ікру та високим попитом саме на продукцію диких осетрових.
Із повним текстом дослідженням можна ознайомитися за посиланням http://www.traffic.org/storage/global-caviar-market.pdf.