Книга — унікальний путівник креативними індустріями, який стане в пригоді не тільки підліткам у пошуках себе, а й допоможе їхнім батькам по-новому оцінити творчі професії та підтримати дітей на шляху до реалізації.
В основі видання — реальні історії успішних українців. Кожен розділ описує одну з креативних галузей, містить інтерв’ю з героєм та карту професій.
Героями книги стали Слава Балбек (архітектура), Антон Большаков (відеоігри), Володимир Смирнов та Сергій Майдуков (дизайн), Ярослав Ажнюк (ІТ), Антоніо Лукіч (кіно), Дана Павличко (книговидання), Валерія Гузема (крафт), Ірма Вітовська (театр), Маша Рева та Ірина Данилевська (мода), Майкл Щур (медіа), Назар Білик (мистецтво), Ната Жижченко (музика) та Андрій Федорів (реклама та маркетинг.
«Кожен герой цієї книжки чесно розповідає про свої переживання на шляху становлення. Дехто вперше розкриває непрості моменти зі своєї біографії, які часто і ставали вирішальним чинником змін. Жодне інтерв’ю не цензурували, бо сила цієї книжки в правді та в реальному, не теоретичному досвіді», — ділиться Марія Артеменко, громадська діячка, СЕО Фундації Дарини Жолдак.
Окрім історій професійного становлення героїв, видання містить практичні завдання. Так, наприклад, для відеоігор потрібно вигадати героя, яким би хотів стати сам читач, для кіно — завести блокнот спостережень, для маркетингу та реклами — вигадати 50 запитань про будь-який товар, для моди — уявити себе супергероєм та намалювати ескіз свого костюму, а для архітектури — намалювати предмет інтер’єру, який не повністю виконує свою функцію.
«Участь у цьому проєкті — велика честь та внесок у майбутнє України. Адже коли ти обираєш професію, яку любиш, і вона тебе щодня надихає, ти не працюєш, а живеш. Тож найголовніше, що ми маємо донести наступному поколінню: варто займатися улюбленою справою, щоб прокидатися з почуттям любові до свого життя», — коментує герой книги, український архітектор Слава Балбек.
Книга дає відповіді на поширені запитання, які ставлять собі зумери в пошуках себе: ким я можу стати? Як використати свої навички й талант у професійному житті? Що на мене чекає, якщо я оберу цей шлях? Як творчі люди досягають успіху?
Опис кожної креативної галузі доповнюється переліком професій, які можна опанувати. У сфері ІТ — це не лише програміст, а й кіберполіцейський, тестувальник та навіть білий хакер; у кінематографі, окрім актора і сценариста, це звукорежисер, монтажер та освітлювач; у рекламі та маркетингу — стратег, PR-менеджер, креативний директор, а в музиці — діджей, музичний критик і гастрольний менеджер.
«Чудово, що книга об’єднує людей, які бажають показати молоді іншу сторону праці, заробітку, надихають та мотивують іти вперед, не боятися нового і досягати своєї мети. Отримавши видання, донька майже одразу сказала мені, що зрозуміла, для чого потрібно наполегливо вчитися. Книгу вона вже дочитує», — розповідає мама дівчинки-підлітка Тетяна Санжар.
Путівник «Талант: інструкція з використання» можна замовити на сайті видавництва або ж придбати у книгарнях.