Антимонопольний Комітет України порушив чергову справу щодо надання державної допомоги суб’єктам господарювання. Однак, справа ця – не звичайна.
Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!
Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:
Антимонопольний Комітет України порушив чергову справу щодо надання державної допомоги суб’єктам господарювання. Однак, справа ця – не звичайна.
На відміну від переважної більшості справ про державну допомогу, які Комітет порушує для здійснення «поглибленого дослідження» отриманих повідомлень про державну допомогу, ця справа порушена за результатами розгляду заяви щодо перевірки інформації про незаконну державну допомогу.
Крім того, це – перша з відомих порушених АМКУ справ про державну допомогу, у якій ймовірним отримувачем державної допомоги є закордонна компанія.
Справа стосується можливого надання незаконної державної допомоги в наслідок підписання Мирової угоди між компаніями «Філіп Морріс Інтернешнл Інк.» (Сполучені Штати Америки), «Філіп Морріс Глобал Брендс Інк.» (Сполучені Штати Америки), «Філіп Морріс Брендс Сарл» (Швейцарська Конфедерація), ПрАТ «Філіп Морріс Україна» (Україна) та Україною.
Довідково: Ще на початку 2015 року ПрАТ «Філіп Морріс Україна» отримало від митних органів України дозвіл на діяльність у режимі переробки на митній території України (виробництво сигарет та супровідної продукції з умовою їх реекспорту) на період з 1 квітня 2015 року до 31 березня 2016 року.
Згодом, у 2016 році, за результатами перевірки, здійсненої органами ДФС, було виявлено порушення митного режиму «переробка на митній території України». Зокрема, було встановлено, що продукція, яка без оподаткування ввозилася на митну територію України з умовою переробки та вивезення, насправді залишалася та реалізовувалася в Україні.
Таким чином компанії «Філіп Морріс Україна» було інкриміновано ухилення від сплати податків та видано податкове повідомлення-рішення, згідно з якими компанія повинна була заплатити 635,3 млн грн недоотриманих Державною ввізного мита, додаткового імпортного збору, ПДВ на імпорт а також штрафних санкцій.
Однак вже у грудні 2018 року, коли це питання вже проходило випробування у суді, та виникла перспектива порушення інвестиційного спору, Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження про підписання Мирової угоди між компаніями «Філіп Морріс» і Україною, внаслідок чого податкові повідомлення-рішення про виплату компанією 635,3 млн грн було скасовано, а судове провадження – закрито.
Враховуючи, що підписання Мирової угоди відбулося вже після набрання чинності Законом України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», скасування митного та податкового боргу, а також відповідних штрафних санкцій, накладених на компанію «Філіп Морріс», в наслідок чого вона отримала переваги у веденні бізнесу над конкурентами, може розглядатися як державна допомога у розумінні Закону.
У разі, якщо під час розгляду справи, Комітет визнає факт отримання компанією «Філіп Морріс» державної допомоги, то цілком ймовірно, що така допомога буде визнана незаконною, адже всупереч вимогам Закону, про її надання не було заздалегідь повідомлено Комітет.
У разі ж встановлення факту недопустимості такої держдопомоги для конкуренції, Комітет вимагатиме її повернення до бюджету у повному обсязі.
Нагадаємо, протягом 2019 року Комітет прийняв 13 рішень про визнання державної допомоги недопустимою для конкуренції на загальну суму близько 1,4 млрд грн. Значна частина з цих коштів підлягає поверненню до бюджету України.
Детальніше
https://adslegal.com.ua/chy-dast-prykuryty-amku-kompaniyi-filip-morris/