pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

14:16 2018.03.14
star_border Додати в обрані

Державна підтримка зеленої енергетики

Європейська Комісія схвалила програми державної підтримки «зеленої енергетики» та високоефективної когенерації у Бельгії

Європейська Комісія дійшла висновку, що програми державної підтримки щодо надання сертифікатів за виробництво електроенергії з відновлюваних джерел та за високоефективну когенерацію, які впроваджуються у Фландрії (Бельгія), відповідають правилам ЄС щодо державної допомоги. Ці дві схеми сприятимуть реалізації політики ЄС у сфері енергетики та клімату, та при цьому не зашкодять конкуренції.

Так, у жовтні 2017 року Бельгія повідомила Європейську Комісію про два заходи щодо державної підтримки розвитку виробництва електроенергії з відновлюваних джерел та високоефективної когенерації:

– за програмою, яка передбачає надання зелених сертифікатів, виробники електроенергії з відновлюваних джерел отримуватимуть один зелений сертифікат за кожний вироблений ними МВтг енергії;

– за програмою, яка передбачає надання сертифікатів за комбіноване виробництво тепла та електроенергії, високоефективні когенераційні установки отримуватимуть один сертифікат за кожний збережений ними МВтг енергії.

Передбачається, що виробники електроенергії з відновлюваних джерел та високоефективні когенераційні установки зможуть продавати свої сертифікати на ринку і таким чином отримувати додаткові надходження (крім плати за реалізовану електроенергію).

Комісія здійснила оцінку сумісності обох схем відповідно до правил ЄС, які застосовуються до державної допомоги, зокрема, Настанов щодо державної допомоги у сфері захисту навколишнього середовища та енергетики у 2014-2020 роках.

За результатами оцінки встановлено, що зазначені програми державної допомоги сприятимуть виробництву електроенергії з відновлюваних джерел та високоефективній когенерації відповідно до політики ЄС у сфері екології, тоді як будь-які спотворення конкуренції, викликані цією державною допомогою, будуть мінімізовані.

У разі реалізації цих програм державної допомоги Бельгія до 2020 року зможе забезпечення виробництво 13% необхідної для країни енергії з відновлюваних джерел.

Довідково:

В Україні станом на 2015 рік частка виробництва електроенергії з відновлювальних джерел від потреби становила лише 4%.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 № 605-р схвалено енергетичну стратегію України на період до 2035 року «Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність».

Зазначеною Стратегією встановлено мету з підвищення цього показника у 2020 році до 8%. Досягти ж частки виробництва електроенергії з відновлювальних джерел на рівні 13% від потреби в Україні планується лише після 2025 року.

Одним з механізмів сприяння розвитку виробництва електричної енергії з відновлювальних джерел традиційно є державна допомога.

Контактна особа