pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

17:24 2018.03.12
star_border Додати в обрані

Екологічний громадський транспорт та державна підтримка.

Про державну допомогу суб'єктам господарювання у транспортній галузі. Як Держава може допомогти впровадити екологічно чистий громадський транспорт.

Перевізники, населення, виробники електроенергії та виробники автобусів. Усіх їх може поєднати одна програма державної допомоги.

На початку березня у Києві відбулась виставка HEvCarsUA EcodriveShow 2018, під час якої серед іншого було презентовано електроавтобуси для міських перевезень.
https://hevcars.com.ua/elektroavtobus-skywell-predstavlen-…/

Компанія-виробник повідомила, що близько 20 таких електроавтобусів вже курсують містами України та виконують функції громадського транспорту.

Разом з електроавтобусами на виставці представили зарядні станції, які можуть заряджати не лише електричні автобуси, а й електромобілі.
Раніше, ще у 2015 році вже презентовали електроавтобус українського виробництва.

До чого це все?
Нещодавно European Commission дозволила надання державної підтримки на закупівлю аналогічних автобусів та зарядних станцій в Німеччині.
http://europa.eu/rapid/press-release_IP-18-1222_en.htm

В Україні на разі діє десятирічна «Транспортна стратегія України на період до 2020 року», схвалена розпорядженням КМУ від 20.10.2010 № 2174-р. Ця Стратегія відносить до пріоритетів розвитку міського транспорту, зокрема, забезпечення розвитку міського пасажирського транспорту загального користування шляхом оновлення і модернізації рухомого складу, а також стимулювання розвитку екологічно чистих видів транспорту (трамвай, швидкісний трамвай, тролейбус, метро, “легке метро”, монорейковий транспорт тощо).
https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/243881770

В межах зазначеної програми державної допомоги, за умови отримання відповідного рішення Антимонопольний комітет України та належного фінансування, українські перевізники могли б отримувати допомогу з боку держави на придбання електричних автобусів та розбудови заряджувальної інфраструктури, а громадяни України – сучасний громадський транспорт та чисте повітря.
Також, за належного формування умов надання такої державної допомоги, опосередковану вигоду змогли б отримати й виробники електричної енергії з відновлювальних джерел, а також навіть українські виробники автобусів.

Якщо я не помиляюся, востаннє Київ закуповував автобуси для поповнення автопарку громадського транспорту ще на початку 2017 року, і на 2018 рік такі видатки не передбачено.

Переконаний, що у програмному документі, який стане наступником Транспортної стратегії України та визначатиме напрямки подальшого розвитку громадського транспорту після 2020 року, розвиткові екологічних видів транспорту буде відведено належне місце. Однак Україна має ще два роки для реалізації поточної стратегії, і цей час не варто втрачати.

Видатки на фінансування таких заходів державної допомоги ще може бути включено до Державного бюджету України у 2019 або 2020 році.

Нагадаю, що у зв’язку з набранням чинності Законом України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», починаючи з формування бюджету на 2019 рік, перед поданням бюджетних запитів, які передбачають державну допомогу суб’єктам господарювання, слід звертатися до АМКУ для отримання рішення про допустимість такої допомоги.

Про це надавачам державної допомог нещодавно нагадували в АМКУ.
https://www.facebook.com/groups/1929292727153436/permalink/1944926618923380/


Контактна особа