АМКУ надав ТОВ «КИЇВСЬКИЙ БКК» обов’язкові для розгляду рекомендації щодо припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства.
Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!
Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:
АМКУ надав ТОВ «КИЇВСЬКИЙ БКК» обов’язкові для розгляду рекомендації щодо припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства.
До Антимонопольного комітету України звернулось ДП «КК «РОШЕН», яке вказувало, що ТОВ «КИЇВСЬКИЙ БКК» вчиняє порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого статтею 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді використання в оформленні продукції позначення «1907», що є поширенням інформації, яка вводить споживачів в оману.
Так, на упаковках продукції товариства – коробках з кондитерськими виробами, стрічках тощо, серед інших позначення міститься і позначення «1907», яке може наштовхнути споживачів на думку, що історія господарської діяльності ТОВ «КИЇВСЬКИЙ БКК» сягає 1907 року.
Зі свого боку, саме товариство щодо використання позначення «Київський БКК 1907» вказало, що між ним та ПАТ «Київхліб» укладено договір комерційної концесії на використання ділової репутації ПАТ «Київхліб» в частині виробничого підрозділу кондитерських виробів.
Водночас, як з’ясували антимонопольщики, реєстрацію ТОВ «КИЇВСЬКИЙ БКК» як суб’єкта господарювання здійснено 05.10.2016, вказаний договір між товариствами було укладено 28.04.2017, саме позначення «Київський БКК 1907», у якості знака для товарів та послуг, зареєстровано лише 25.05.2018, а інформація щодо використання у господарській діяльності позначення «Київський БКК 1907» з боку ПАТ «Київхліб» взагалі відсутня.
При цьому на офіційному веб-сайті ПАТ «Київхліб» розміщено наступну інформацію: «Компанія «Київхліб» береже традиції та забезпечує високий стандарт з 1930 року». Крім того, саме товариство повідомило Комітет про те, що «…має славетну історію, що бере свій початок від створення київського тресту «Головхліб» у м. Києві у 1930 р…» (пряма мова).
Також, з метою з’ясування сприйняття споживачами позначення «1907» в оформленні продукції, АМКУ провів опитування споживачів, за результатами якого було встановлено, що більше 75 % споживачів може сприймати таке позначення як свідчення багаторічної історії виробника.
Таким чином, як вказують у відомстві, дії ТОВ «КИЇВСЬКИЙ БКК» з використання у господарській діяльності в зовнішньому оформленні упаковки продукції позначення «Київський БКК 1907», в той час як фактичним роком створення ТОВ «КИЇВСЬКИЙ БКК» є 2016, містять ознаки порушення, передбаченого статтею 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».
Тому АМКУ рекомендувало вказаному товариству припинити дії, що містять ознаки порушення та привести у відповідність позначення, що використовуються у зовнішньому оформленні упаковки продукції ТОВ «КИЇВСЬКИЙ БКК».
рішення відомстваhttp://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=146114&schema=main