pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

12:16 2018.06.08
star_border Додати в обрані

BRDO презентував Дорожню карту реформування галузі бджільництва

В Україні масово гинуть бджоли. Виключення в цьому сезоні – лише дві області. Серед причин – відсутність комунікації між пасічниками та агровиробниками. Експерти BRDO пропонують внести низку змін до законодавства у галузі бджільництва та запровадити «принцип добросусідства».

Впровадження цих змін допоможе запобігти вмиранню бджіл від отрути, якою обробляють сільські угіддя, а завдяки створенню дієвих механізмів для збору доказової бази у разі загибелі бджолосімей, постраждала сторона зможе відшкодувати збитки та захистити свої інтереси. Запропоновані законодавчі зміни також сприятимуть спрощенню правил реєстрації пасіки.

Дорожню карту реформування галузі бджільництва керівник сектору «Сільське господарство» BRDO Андрій Заблоцький презентував в рамках «Агро-2018». За його словами, непрозорі правила на ринку зумовлюють адміністративні складнощі для відкриття та ведення бізнесу. Для реєстрації та нормального функціонування МСП мають 26 разів контактувати з органами державної влади. При цьому, таке регуляторне навантаження не захищає виробників меду від негативного впливу застосування агровиробниками засобів захисту рослин, що призводить до масової загибелі бджіл та загрожує знищенням бізнесу.

«Така кількість інструментів регулювання не дає бізнесу чіткого розуміння правил поведінки на ринку та провокує численні корупційні ризики. Зокрема, це стосується процедури застосування ветеринарно-санітарного паспорту пасіки, що є основним документом доступу на ринок. Ще одним важливим кроком для галузі є запровадження страхування виробниками засобів захисту рослин екологічних ризиків перед третіми особами та страхування пасічниками ризиків своєї діяльності, - відзначив Андрій Заблоцький. – У дорожній карті ми пропонуємо зміни до низки законодавчих актів, що дозволить мати стабільні позитивні зрушення, сприяти розвитку МСП в регіонах та встановлювати нові рекорди експорту».

Нагадаємо, Україна входить в трійку найбільших експортерів меду в світі. В 2017 році обсяг експорту досяг 68 тис. тонн.

http://brdo.com.ua/top/brdo-prezentuvav-dorozhnyu-kartu-reformuvannya-galuzi-bdzhilnytstva/ 

Контактна особа